ŽIVOTOPIS

Marián Kittner

Absolvent Štátneho Konzervatória v Bratislave a Pedagogickej fakulty UK v Bratislave.

Dirigovanie -D.Bill, I.Weiss Viskupová, hra na organe M.Gazdíková.

Súkromné štúdium kompozície- P.Martinček (2014-2021) ,

Kompozícia: J.Iršai, K.Ilievsky (aktuálne)

Aktuálne pôsobí ako hudobný skladateľ a aranžér pre rôzne projekty na Slovensku a v zahraničí.

Často spolupracuje  s orchestrom Slovenskej Filharmónie a SND  v Bratislave, ŠKO Žilina, Košická Filharmónia, Bratislavský chlapčenský zbor, Lúčnica, Mucha Quartet…

Ďalej dlhodobo spolupracuje s agentúrou Koncerty s.r.o. ,pre ktorú už 10 sezón aranžoval orchestrálne skladby na projekt Vianoce v Bratislave.

Spolupracoval s dirigentmi: R.Štúr, O. Olos, Peter Valentovič, K.Ilievski a sólistami : E.Grúberová,Š.Kocán, R.Šveda, P.Remenár, J.Fogašová, P.Bršlík, T.Kružliaková, Ľ.Vargicová, A.Kučerová, M.Fabiánová, S.Zámečníková, J. Kurucová,M.Porubčinová, T.Šelc,J.Kuchar,H.Gulyas,M.Garajová…..

V rokoch 1998-2010 bol členom Komorného zboru Štátneho Konzervatória v Bratislave pod vedením Dušana Billa.

Ďalej pôsobí ako organista a zbormajster zboru M@gnificat (www.magnificatchoir.eu) vo farnosti Bratislava -Dlhé Diely.
Zbor sa zúčastňuje rôznych hudobných projektov a festivalov na Slovensku i v zahraničí kde zaznamenal medzinárodné úspechy.

V roku 2017 autorsky uviedol cyklus skladieb pre komorný orchester pre rakúsky divadelný projekt Hutterer unterwegs. Dielo sa uvádzalo okrem Rakúska aj v Kanade, kde zaznamenalo veľký úspech.

V roku 2018 napísal svoju 2. vianočnú omšu pre zbor a orchester venovanú E.Suchoňovi pri príležitosti 110.výročia jeho narodenia a v roku 2019 napísal svoju 1.symfóniu.

V roku 2020 napísal cyklus Biblických piesní pre sólo barytón , soprán a sláčikové kvarteto

V roku 2021 zložil Requiem pre sóla , zbor a symfonický orchester, ktoré venoval rodine zosnulého hudobného skladateľa Petra Martinčeka, s ktorým bol veľmi dobrý priateľ.